KIKA-STYLE

ЩО ТАКЕ PH?

Чому важливо враховувати pH під час створення кольору?

PH – це скорочення від «потужності водню», де «p» – скорочення від німецького слова, що позначає потужність, Potenz, а H – символ елемента для водню.

pH - це логарифмічний захід концентрації іонів водню у водному розчині. pH визначає, наскільки кислим або базовим (лужним) є водний розчин, де pH нижче 7 є кислим, а pH більше 7 - лужним. pH - показник кислотності або лужності розчину. PH 7 абсолютно нейтральний. Кислоти мають pH нижче 7; що менше 7, то сильніша кислота. Лужні розчини, які називаються основами, мають pH вище 7. Чим більше 7-ми показник pH, тим сильніша база (називають по-різному: основи, бази, лужні розчини).

Всі продукти (з хімічної точки зору) можна розподілити за водневим показником, рівнем pH.

Рівень коливається від 0 до 14.

1 - 4 pH - кислоти

5 - 8 pH - нейтральний діапазон pH

9 - 14 - луги

 

ЧОМУ ВАЖЛИВО ВИМІРЯТИ PH?

 

На хімічні реакції у воді впливає кислотність чи лужність розчину. Оскільки на багато реакцій впливає pH, корисно знати про його значення, щоб використовувати при фарбуванні, знебарвленні, тонуванні, реконструкції волосся, розуміти, як pH впливає на стан шкіри. Особливого значення набуває у складних випадках, коли вимагають "вийти з чорного в білий", "виправити колір волосся", "вирівняти колір волосся", "повернути натуральний колір волосся" та інші очікування клієнтів, за які беруться майстри. Якщо розглядати все лише з боку кольору та палітри кольорів брендів виробників професійних продуктів, можна не досягти бажаного результату.

Самі кольори схильні до різної дифузії, по-різному мігрують і стабілізуються. Яким чином потрібно ввести та вивести кольоровий пігмент у структуру волосся, в якому середовищі?

Цікаво, що зображення показника кислотно-лужного середовища також використовується колірна шкала. Чи можна це пов'язати із зміною кольору волосся? Потрібно розбиратися.

 

 

Якщо фарбувати волосся традиційним способом, можна покладатися на готові рецепти.  Але якщо наша мета крім кольору здоров'я волосся та стабільність пігментів, потрібно більше наукового підходу та методів, що забезпечують унікальний результат.

 

Всю хімію можна розподілити за водневим показником, рівнем pH.

Рівень коливається від 0 до 14.

 

1 - 4 pH - кислоти

5 - 8 pH - нейтральний рівень

9 - 14 - луги (підстави / бази)

 

Найнейтральнішим є pH 7. Якщо говорити про шкоду для шкіри, то найшкідливіші показники луг 9 - 14 pH.  Ось чому деякі препарати не завдають коріння волосся. Перукарям необхідно робити фарбування та мити волосся у рукавичках.

Також, якщо написано, що барвник потрібно змішувати з 12% оксидантом і можна наносити на шкіру голови, це означає, що в лабораторних умовах вже прорахований оптимальний pH, який забезпечує поєднання цих продуктів і може наноситися на шкіру.

З цієї причини не можна з'єднувати ультрасвітлі барвники з низькими оксидантами. Низький оксидант у поєднанні з ультра-світлим барвником не дасть оптимальну пропорцію кислотного та лужного складу, який дозволяє в нормі пофарбувати, стабілізувати колір та одночасно доглянути за волоссям, а навпаки, шкодить структурі волосся.

Але якщо косметологи використовують кислотні продукти для омолодження та оздоровлення шкіри, закриваючи їх нейтралізуючими продуктами, то колористи змінюють кислотне та лужне середовище для реконструкції структури волосся, очищення від пігментів та для наповнення пігментами та корисними речовинами волосся. Це може займати тривалий час, а не кілька годин, як іноді хочеться клієнтам.

 

Розглянемо PH ПРОДУКТІВ У ДЕЯКИХ САЛОННИХ БРЕНДАХ

 

Кислотні, нейтральні, лужні та продукти для очищення.

 

В BALMAIN HAIR COUTURE / COLOR

 

Всі шампуні мають кислотний pH:

Volume Shampoo pH 6.0 (в оновленій версії – 4,5)

Moisturizing Shampoo (зволожуючий) – pH 5.5

Revitalizing Shampoo (поживний) - pH 5.8

Colour couture (для фарбованого волосся) - ph 4,5

Шампунь Home - чоловіча лінія pH 5.5

Лужних шампунів Balmain немає.

Найбільш наближений до лужного pH є Illuminating Shampoo White та Silver Pearl має ph 6.7

 

Очистити пігменти можна за допомогою продуктів деколорантів: - Premium Powder Lighter (пудра 9+, що знебарвлює, підходить для всіх технік без нанесення на шкіру голови)

- Clay ( знебарвлююча глина 7+, для технік на відкритому повітрі)

- Moisturizing Cream Lighter (зволожуючий крем 7+, що знебарвлює, для всіх технік, а також з можливістю використання на шкірі голови)


La Biosthetique

 

У бренді немає кислого шампуню.

Кислий кондиціонер після фарбування Seal

Шампуні, з нейтральним pH 5,5, це все ліпоамінокислотні, ліпокерини (Lipokerin Е, В, А) та всі шампуні для шкіри голови.

Наближений до лужного вважається Deep Purifying Shampoo (pH шампуню близько 6,6-6,8, це все ще в межах нейтрального рівня) він є шампунем глибокої очистки.

Очищаючий від пігментів – Interactive Shampoo, м'яко та дбайливо вимиває всі барвники (pH 6.2 -6.4)

Очищенням від пігментів може виступати шампунь глибокого очищення та кислотне змивання, все залежить від запланованого результату та бази.

 

В L’Oréal Pro:

 

Кислотні - всі шампуні гами Серії "Експерт" мають низький pH, що доглядають.  Точне значення ph не вказується.

Нейтральний pH 5,5 має лише шампунь Sensi Balance. Він нормалізує pH волосся і шкіри голови наводячи їх у норму

Лужним шампунем є тільки Inoa Post Color, тому що його завдання розкриваючи лусочку очистити волосся від залишків барвника та олії, що міститься в барвнику Іноа

Спрей Metal Detox, нанесений на сухе волосся у великій кількості здатний частково прибрати штучний надлишковий пігмент із волосся.

 

Fabuloso и EVO

 

Нейтральні шампуні від EVO застосовуються із прямими пігментами Fabuloso (працюють без окислювача).

  • Зволожуючий шампунь ph 5.75
  • Поживний шампунь (для захисту кольору) ph 6.25
  • Шампунь для об'єму ph 6.75
  • Розгладжуючий шампунь ph 5.5
  • Очищаючий шампунь ph 6.75
  • Кислотний шампунь із фіолетовим пігментом (platinum) ph 4.5
ціни на послугу

про послуги